Zemědělství s duší, tradicí a srdcem

Ředitelka a předsedkyně představenstva Ing. Monika Nebeská vede respektovanou, ekonomicky a odborně silnou a sebevědomou společnost, schopnou obstát jak v české, tak i v zahraniční konkurenci. Podnik s vlastní obchodní značkou, potenciálem a ambicí dále se rozvíjet a expandovat. Je členkou výkonných orgánů řady profesních organizací zemědělského odvětví a její jméno je nejvíce spojováno s výjimečným úspěchem – Všestarskou cibulí.

Zeptali jsme se na zajímavosti z její práce...

Ing. Monika Nebeská

Čím je Vaše zemědělská skupina Všestary Group jiná než ostatní zemědělské společnosti?

Jsme to tradiční zemědělství s netradičními přístupy. Také jsme snad už jediným aktivním zemědělcem v tomto regionu, který si udržel chov skotu a tím i trvalý přísun hnoje - vyváženého organického hnojiva nezbytného pro výživu, zdraví a dlouhodobou úrodnost zemědělských půd! Mimoto pěstujeme nové plodiny jako je např. sója, která obohacuje půdu o dusík a uvolňuje málo přístupný fosfor a draslík. A tato přímo ozdravná síla udržuje pozemky ve skvělé kondici i pro další generace. Naše snaha o nastolení rovnováhy je u nás na prvním místě. 

 A na maximum využíváme precizní zemědělství. Věříme, že další rozvoj výpočetní techniky a vývoj globálních a navigačních systémů nás bude i nadále inspirovat. 

Ve znaku byste mohla mít cibuli, která Všestary Group proslavila. V čem je tak výjimečná?

Jsem na ni pyšná, v roce 2008 Evropská komise oficiálně uznala její pozitivní vlastnosti a zařadila ji do seznamu chráněných zeměpisných označení původu. Žádnou jinou cibuli či obdobnou komoditu na něm nenajdete. Na trhu je naše cibule bezkonkurenční a unikátní především vyrovnaností nutričních parametrů, nízkým obsahem škodlivých látek a vysokou hodnotou železa či vitamínu B3. V České republice a dovolím si říci, že vlastně i v Evropě, patříme mezi největší pěstitele. Pro milovníky cibule připomenu, že na jejich stůl se od nás dostává žlutá, červená, růžová i bílá, zkoušíme pěstovat i šalotku a česnek.

„Nové myšlenky nám umožňují dělat nové věci a to je krásné,“  Monika Nebeská

Jste také významným prodejcem zemědělské a zahradní techniky. Zažívá teď obchod dobré časy?

Obchodujeme pod značkou VITALTECH Rozběřice a sortiment máme poměrně rozsáhlý. Ti, kteří pracují v oboru jistě znají naše sadařské traktory Kubota, kloubové a teleskopické nakladače Giant a závěsovou techniku Strong a zastýlače a řezačky slámy Teagle. Pro zákazníky jsme čím dál zajímavější rovněž tím, že poskytujeme servis. 

Podařilo se Vám vybudovat prosperující podnik. Co bylo klíčem k úspěchu?

Základ - ostatně jako všude - je v dobrém týmu. Každá firma je tak dobrá, jak má dobré zaměstnance. Já mám to štěstí, že jsem našla lidi se zkušenostmi, odborníky s velkým srdcem pro práci v zemědělství. Je to úžasný kolektiv mladých lidí, kteří se nebojí výzev a nových moderních metod. Úspěch je v detailech - počínaje přípravou kvalitního krmiva a konče základní péčí o zvířata.

zleva: vítězka TOP 10 Manažer roku 2015, Monika Nebeská, prezident České manažerské asociace, Pavel Kafka, vítězka Manažer roku 2015, Radka Prokopová

Jste profesně úspěšná, oceňovaná manažerka. Není Vám všestarské družstvo těsné?

Celá skupina Všestary Group, tedy Zemědělské družstvo Všestary a všechny další společnosti s ním spojené, nestagnují, neustále se rozvíjejí, jsou živým organismem. To vše poskytuje inspiraci, prostor pro realizaci a je to zdroj další aktivity.

Představíte dlouhodobou vizi, kterou jako manažerka musíte mít? Kde budou Všestary v roce 2030? 

Posláním skupiny Všestary Agriculture Group jsou neustálé inovace, zlepšování a neúnavné hledání dalších příležitostí. A určitě chceme zůstat spolehlivou a hrdou společností zajišťující pracovní místa nejen pro mikroregion. Společností, která chce mít svůj viditelný podíl na živém příběhu kulturního dědictví venkova a jeho krajiny. Protože to je stejně důležitý cíl zemědělství, jako kvalitní potraviny.

 

Oslava Všestarské cibule a mléka 7. září 2019 od 9 hod ve Všestarech.  

Připojte se k našemu newsletteru

Nebo nás sledujte na Facebooku a Instagramu