Prague Regional Conference FFA 2022

"Změny musí jít ruku v ruce s farmáři a ne naopak."

Nejen o budoucnosti zemědělství se v polovině května živě diskutovalo na půdě Zemědělské univerzity v Praze. Stalo se tak v rámci konference prestižního bruselského "Forum for the Future of Agriculture 2022."


Za necelý měsíc bude Česká republika předsedat Evropskému parlamentu. Věříme, že se i díky tomu podaří přiblížit a obhájit zájmy českých zemědělců. Voláme především po zjednodušeném systému, férovosti pro všechny bez rozdílu, dopadových studiích a v případě restrikcí i po o návrzích konkrétních řešení.


Česká republika je v nové Společné zemědělské politice v řadě parametrů nejambicióznější v Evropě - například do prvního pilíře plánuje alokovat 30 % peněz na ekosystémy. Dále 23 % rozpočtu na přerozdělování plateb – i zde se řadí na první místo v evropském měřítku. 


Obáváme se, že dojde k propadu zemědělské produkce, potažmo poklesu exportu a následně pak k prudkému poklesu příjmů zemědělců. To vše ve svém důsledku povede k dalšímu dramatickému růstu cen potravin.


Celý záznam debaty s Monikou Nebeskou, která se mimo jiné v loňském roce stala členkou rady European Landowners Organization, je nyní dostupný i online.

 

https://www.forumforagriculture.com/virtual_events/2022-regional-event-czech/

Připojte se k našemu newsletteru

Nebo nás sledujte na Facebooku a Instagramu