Oslava Všestarské cibule… a Nivy

Oslava Všestarské cibule… a Nivy, která se 9. 9. 2017 konala v areálech pořádajícího Zemědělského družstva Všestary ve Všestarech, v Rozbeřicích, Nedělištích a na Chlumu, přilákala díky svému bohatému atraktivnímu programu tisíce návštěvníků. Akci, která výrazně přispěla k propagaci zemědělství a regionálních potravin, moderoval Jan Rosák.

Přehlídka kvalitních regionálních potravin, gastroshow, prohlídka veškerých areálů družstva, včetně cibulové haly s ukázkou technologií a skladování cibule, možnost návštěvy kravína a odchovny telat, přehlídka zemědělských strojů, traktorových veteránů, vystoupení mažoretek, Majdy z Kouzelné školky, projížďky v kočárech s koňskými spřeženími, workshopy pro děti i dospělé, návštěva archoeparku zdarma, to vše a nejen to patřilo mezi velká lákadla všestarské oslavy

Monika Nebeská
- předsedkyně představenstva Zemědělského družstva Všestary

„Připravili jsme program pro celé rodiny a jsme rádi, že jsme tak mohli přispět k propagaci regionálních potravin a zemědělství jako takového. O naši oslavu byl ze strany veřejnosti velký zájem, proto ji určitě zorganizujeme i v budoucnu,“ řekla Monika Nebeská, předsedkyně představenstva pořádajícího Zemědělského družstva Všestary, která je mimo jiné i členskou představenstva Okresní agrární komory Hradec Králové a dalších společností a spolků.

Slovo hejtmana Královéhradeckého kraje

Akce se konala pod záštitou ministra zemědělství ČR Mariana Jurečky a hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána. „Regionální potraviny vždy patří k danému regionu a obyvatelé si stále více uvědomují, že je dobré soustředit se na své okolí. To znamená konzumovat a zajímat se o produkty, které jsou vyrobeny v bezprostředním okolí a podporovat tak svůj lokální patriotizmus a pochopitelně i zaměstnanost v nejbližším okolí. Regionální potraviny a výrobky jsou dnes trendem, patří k dnešní době a lidé si to stále více a více uvědomují,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán. Oslava byla realizována za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Připojte se k našemu newsletteru

Nebo nás sledujte na Facebooku